Sveikatos virusas

61538421_640888463052715_8894241979928412160_n

Gegužės 27-30 d. Viešoji įstaiga Raseinių dienos centras „Vilties takas“ įgyvendino projektą „Sveikatos virusas“, finansuojamą Lietuvos – Lenkijos jaunimo mainų fondo lėšomis.

„Sveikatos virusas“ – tai projektas skirtas Lietuvos ir Lenkijos sutrikusio intelekto jaunuoliams nuo 16 iki 24 metų. Kaip viena iš efektyvių neįgaliųjų saviraiškos ir integracijos priemonių buvo pasirinkta sveikos gyvensenos ir aktyvaus fizinio judėjimo veikla. Vykdant projektą,  didžiausią dėmesį  skyrėme projekto dalyvių motyvacijos kėlimui aktyviau gyventi, daugiau laiko leisti gryname ore.  Projekto dalyviai atradę, įvardinę savo pasyvaus gyvenimo būdo, mažo fizinio aktyvumo problemas, kartu su kitais projekto partneriais numatytų projekto veiklų pagalba, mokėsi kartu išlikti fiziškai aktyviais, formavo draugiškus tarpusavio santykius, tobulino užsienio kalbos įgūdžius ir kitas socialines kompetencijas.

Projekte dalyvavo jaunimas iš Tczewo Specialiojo ugdymo centro, VšĮ Raseinių dienos centro „Vilties takas“ bei Raseinių specialiosios mokyklos. Pagrindinis projekto tikslas – skatinti Lietuvos ir Lenkijos neįgalaus jaunimo bendravimą, plėtoti tolimesnį tarptautinį bendrų tikslų ir idėjų siekimą, pasitelkiant sveikos gyvensenos, aktyvaus fizinio judėjimo veiklas. Projekto veiklų pagalba pavyko „užkrėsti“ neįgalųjį jaunimą sveikatos virusu, motyvuoti juos aktyviau leisti laisvalaikį, judėti gryname ore, patiems rūpintis savo sveikata. Projekto metu jaunuoliai dalyvavo fizinio aktyvinimo veiklose Basakojų take (Jonavos r.), Kneipo sode (Birštonas), edukacinėse programose „Sebastianas Kneipas: filosofija ir praktika“ ir „Dzūkų bandos“, keliavo pėsčiomis Jūkainių ir Kadagių slėnio pažintiniais takais, susipažino su Raseinių krašto istorija ir aplankė Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešąją biblioteką, Krašto istorijos muziejų, Šiluvą, Lyduvėnus, dalyvavo kūrybinėse dirbtuvėse „Draugystės gėlė“, sportinėse varžybose „Sveikatos virusas“.

Mums, kaip projekto organizatoriams, smagu, kad pavyko pasiekti visus užsibrėžtus tikslus, nors oro sąlygos buvo ne visoms veikloms palankios. Rudenį, rugsėjo mėnesį, planuojamas mūsų centro atsakomasis vizitas į Tczew‘ą, kur vyks neįgalaus jaunimo Tarptautinis teatrų festivalis.

Share on print
Print
Share on linkedin
LinkedIn
Share on facebook
Facebook
Share on email
Email
Šriftas
Kontrastingumas